Eemlijn gaat 1 juli weer varen!

maandag 22 juni 2020

Op woensdag 1 juli gaat de fietsboot Eemlijn om 10.00 uur weer van de wal in Amersfoort. Het coronavirus hield ook de Eemlijn aan de ketting. Zodoende kon het normale seizoen niet op 15 april van start gaan. Omdat de regels wat versoepeld zijn en er aan boord veel aanpassingen zijn aangebracht kan er weer gevaren gaan worden.

Dit is wel onder een aantal voorwaarden. De bekendste is de 1,5 meter afstand en je mag niet aan boord komen als je verkouden bent, hoest of koorts hebt. Verder kunnen er maximaal 30 passagiers mee. Onder normale omstandigheden zijn dit er 104.

Dit betekent dat je voor een gesloten deur kan komen te staan. Het is verstandig om naar de boot te bellen met de vraag of er plaats voor je is. Je belt vanaf je opstapplaats nadat de boot vertrokken is van de vorige halte. Aan boord kan men dan zien hoeveel plaatsen er vrij zijn/komen op jouw opstappunt.

Andere veiligheidsmaatregelen zullen aan boord bekend worden gemaakt.