'Zonnestraal op weg naar Unesco Werelderfgoedlijst'

zaterdag 1 april 2017

De vorming van het Nominatiedossier is in volle gang en ik streef naar een afrondende fase eind 2017." Dat is de mededeling van wethouder Nicolien van Vroonhoven-Kok.

Zonnestraal in Hilversum is op weg naar de UNESCO werelderfgoedlijst. De voorbereidingen voor de nominatie zijn in volle gang. Wethouder Nicolien van Vroonhoven (Monumentenzorg) heeft in dat kader www.zonnestraalhilversum.nl gelanceerd.

Op de website staan informatie over de achtergronden van Zonnestraal en actualiteiten zoals rondleidingen. Ook is het proces van de nominatie voor de UNESCO werelderfgoedlijst te volgen.

“Zonnestraal is heel bijzonder”, meent Van Vroonhoven. “Het ligt nog wat verscholen. Letterlijk op de hei en in het bos, maar ook figuurlijk wat betreft bekendheid. Op weg naar UNESCO werelderfgoed willen we laten zien hoe bijzonder dit stuk Hilversum is. We willen informeren maar ook verhalen van anderen horen en delen. De website is een eerste stap. Zij biedt verdieping, inspiratie en uitdaging”.

Aan www.zonnestraalhilversum.nl is een nieuwsbrief gekoppeld. Geïnteresseerden kunnen zich via de website abonneren.