Plaatsing Vroeger en Nuborden in Loenen

maandag 4 september 2017

Vandaag zijn de borden geplaatst van de 'Vroeger en Nu wandeling' door Loenen aan de Vecht. Deze borden leiden de bezoekers langs de mooiste monumenten en plekken van deze parel van de Vechtstreek. De borden met historische afbeeldingen en een toelichtende tekst zijn zo geplaatst dat de toeschouwer op precies dezelfde plek staat als de fotograaf of kunstenaar van destijds.

Zo kunnen ‘vroeger’ en ‘nu’ goed vergeleken worden en kijkt men met een nieuwe blik naar die fraaie omgeving. Eerder zijn dergelijke bordenwandelingen al Vreeland en in Maarssen geplaatst.

De afbeeldingen komen uit de collectie van Willem Mooij, de teksten zijn geschreven door Juliette Jonker. De route is ook digitaal te ‘lopen’ op www.loenenvroegerennu.nl. De officiële opening is op Open Monumentendag, a.s. zaterdag, om 13 uur bij café en VVV-punt De Heeren aan de Rijkstraatweg.

Bekijk hier het filmpje van RTV Stichtse Vecht.

  

 

Foto: Maarten Bootsma